Sundirect Logistics Center Europe

      Hofbauer GmbH

      Zimmeterweg 4, 6020

                        Innsbruck 

      Phone: +43 664 5433309

      Fax: +43 512 546445

       Sundirect Polska            

       Gartenzenter - Infrashop

       62 - 064 Plewiska ( Poznań)
       Grunwaldzka 452

       Tel: 48 - 662 339 811

       Email: biuro@sundirect.pl

Ecosystem Infrared

Argument, że system słoneczny może produkować energię tylko w okresie letnim, a zimą trzeba kupić energię elektryczną, nawet w normalnych warunkach gospodarowania domem, nie jest słuszny. Oczywiście rzeczą niemożliwą jest stwierdzenie, że w takich obszarach jak Polska, można osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną tylko w oparciu o energię odnawialną. Ogrzewamy każdego roku przez około 180 dni a więc, w słoneczną wiosnę i słoneczną jesień, gdzie system solarny może wytwarzać wystarczającą ilość energii, opłacalność wydaje się być największa. I właśnie z tych pór roku inwestycja PV i ogrzewanie na podczerwień jest najbardziej efektywna.
Skontaktuj się z nami lub z jednym z naszych dealerów, aby uzyskać obliczenia dla własnego domu lub firmy. Współpracujemy ściśle z wieloma instalatorami słonecznymi i chcielibyśmy pokazać, w jaki sposób można poprawić emisję dwutlenku węgla, i zaoszczędzić pieniądze!

Ogrzewanie słoneczne. Czy tylko latem ?

Ta koncepcja energetyczna może być opłacalna w nowych oraz istniejących budynkach. Jeśli masz system PV na dachu, w większości wypadków panele na podczerwień będą fantastycznym rozwiązaniem. W niektórych krajach, takich jak Niemcy (systemy PV zbudowane w latach 2009 i 2011), dodatkowo w celu otrzymania taryfy wejściowej, otrzymasz również dotację na energię samozapłonową, jaką generuje system solarny. Jeśli planujesz zainstalować system solarny w swoim nowym domu, ogrzewanie na podczerwień w połączeniu z energią słoneczną są o wiele tańsze niż używanie paliw kopalnych takich jak gaz, węgiel itp.

Układ słoneczny, wytwarza energię elektryczną, która będzie wykorzystywana przez urządzenia elektryczne i podczerwone. Jednocześnie baterie będą ładowane w celu zapewnienia energii podczas nocy lub kiedy pada deszcz. Bateria pozwala na wykorzystanie jak największej ilości energii wytwarzanej przez twój układ słoneczny. Jeśli akumulatory są naładowane i masz nadwyżkę energii, będzie ona dostarczana do sieci elektrycznej, i otrzymasz zapłatę od dostawcy energii (taryfa zaopatrzenia). Tylko wtedy, gdy baterie są puste, a wytwarzana energia przez system fotowoltaiczny nie wystarczy, aby zaspokoić Twoje potrzeby, kupisz prąd z sieci. To ustawienie umożliwia, że zyski z Twojego systemu słonecznego w okresie letnim mogą rzeczywiście finansować dużą część kosztów ogrzewania w okresie zimy.Wszystko to oczywiście będzie miało miejsce po ponownym odblokowaniu ustawy OZE.

Ogrzewanie na podczerwień i energia słoneczna. Czy jest to opłacalne?

Jak działa kombinacja podczerwieni, układu słonecznego i baterii?

Eco elektrownia

W jaki sposób możemy wdrożyć koncepcję zrównoważonej energii w oparciu o grzejniki na podczerwień?

Promienniki podczerwieni wykorzystują energię elektryczną do wytwarzania ciepła. Ogrzewają ściany i przedmioty bezpośrednio, co powoduje powrót ciepła do pomieszczenia. To właśnie czyni je tak wydajnymi. Tak więc jeden kWh zużyty przez panel na podczerwień nie jest taki sam jak jeden kWh zużyty przez nagrzewnicę konwekcyjną. Ponieważ czujesz ciepło w niższej temperaturze powietrza, więc podgrzewacze na podczerwień w rzeczywistości muszą nagrzewać mniej. Jeśli połączymy te energooszczędne panele na podczerwień z układem słonecznym, tworzymy ekologiczną koncepcję energetyczną.

Pozostawia nam to dwie możliwości:

1.Możesz podpisać umowę z dostawcą energii, która gwarantuje 100% energii z odnawialnych źródeł energii.

2. Inwestuj w swój własny system solarny lub wiatrowy. Ten wybór zależy od ilości wiatru lub słońca w Twojej lokalizacji, ale w większości zaludnionych miejsc małe turbiny wiatrowe nie są wydajnym rozwiązaniem.

Jeśli połączysz system panele na podczerwień z fotowoltaiką, uzyskasz niezależność od dostawcy energii i możesz wykorzystać wytwarzaną energię elektryczną nie tylko dla własnych potrzeb..

Wykorzystanie energii elektrycznej w ogrzewaniu przez bardzo długi czas było nieefektywne i kosztowne. Ale wraz ze wzrostem odnawialnych źródeł energii zaczyna się sensowne zastępowanie paliw kopalnych i zmienia sposoby ogrzewania domów. Połączenie energii słonecznej, baterii i wysokotemperaturowych ogrzewaczy podczerwieni jest efektywnym energetycznie systemem. Chociaż staramy się zastąpić samochody emitujące dwutlenek węgla samochodami elektrycznymi w segmencie ogrzewania, nadal trzymamy się starych metod. Wielu uważa, że ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej jest zbyt kosztowne, dlatego trzymamy się paliw kopalnych. Ale wraz z rosnącym popytem zabraknie paliw kopalnych. Czy ogrzewanie na podczerwień i energią odnawialną jest tak naprawdę alternatywą, która jest również opłacalna?

Sundirect Infrashop

Promiennik podczerwieni i energii słonecznej. Czy zrównoważony ogrzewanie elektrycznej jest rzeczywiście możliwe?